Ünnepi képviselő-testületi ülés

Augusztus 19-én tartotta meg Szent István napi ünnepi testületi ülését Kunszentmárton Város képviselő-testülete.

DSC_0456

Polgármesterünk Wenner-Várkonyi Attila köszöntő gondolataiban a magyarságról és a hitről, az erkölcsről és az identitásról, a megmaradásról és a nemzet nagyságáról és városunk összetartó erejéről beszélt.

DSC_0467

Kalaman János plébános úr megszentelte az ünnep kenyerét. A kunszentmártoni ünnepi kenyér kiegészült a testvérvárosaink által hozott kenyérrel.

DSC_0491

Az első alkalom volt, hogy egyszerre voltak jelen Kunszentmárton Város testvértelepülései. Ellátogatott hozzánk az 1993. óta két testvérvárosunk delegációja: Teterow polgármestere és felesége, illetve Csíkszentmárton polgármestere Gergely András és küldöttsége.

DSC_0495

14054034_993034097491014_1815646752051222897_n

Jelen volt Strysawa delegációja és Kápolnásfaluból is érkezett egy küldöttség Benedek László polgármesterrel, akik a Kunszentmártoni Gazdakörrel, de mára Kunszentmárton Város Önkormányzatával is jó kapcsolatot ápolnak.

DSC_0500

14100526_993034060824351_7335188204152076988_n

Ünnepélyes keretek között aláírásra került a legújabb testvérvárosi megállapodás a kárpátaljai Verbőc, Feketepatak község polgármesterével Zelik Jánossal. Jelen volt még az ünnepségen Fóris József, a Nagyszőlősi Járás megyei képviselője Verbőcről.

DSC_0484

Városunk kiterjedt, aktívan működő és gyümölcsöző testvérvárosi kapcsolatrendszert alakított ki ezen városokkal és a jövőben is bízunk abban, hogy a városok között létrejövő szoros kapcsolat még számtalan programlehetőséget, rendezvényt kínál a sport, kultúra és oktatás területein.

A településekkel való együttműködés elsődleges célja: a népek, nemzetek és különböző kultúrák közelebb hozása egymáshoz, a határon túl élő honfitársaink megismerése, segítségnyújtás magyarságtudatuk megőrzéséhez….

…tehát EGYMÁST JOBBAN MEGISMERNI ÉS MEGÉRTENI.

Mindannyiuknak köszönjük, hogy megtisztelték városunkat jelenlétükkel.

Az ünnepi testületi ülés elmaradhatatlan pillanata a kitüntetések, díjak átadására is sor került. Rónyainé Gortva Piroska Pedagógus Szolgálati Emlékérem kitüntetésben részesült, amit a Városi Pedagógusnapon nem tudott átvenni, ezért számára ezen ünnepségen került átadásra a kitüntetés.

14068309_993034144157676_5424418351232021322_n

Rónyainé Gortva Piroska

Rónyainé Gortva Piroska I973-ban kezdte pedagógusi, tanítói pályafutását.

Tanítói munkája mellett dolgozott könyvtárosként, fejlesztő pedagógusként is, a lakótelepi iskolában sok-sok évig iskolaotthonos osztályban. Rendkívüli figyelemmel és szeretettel vette körül tanítványait ebben az időszakban is, segítségére, tanácsaira számíthattak mind a tanulók, mind a szülők.

Sikeresen és eredményesen készítette fel osztálya tanulóit szavalóversenyekre, tanévzáró gálaműsorokra.

A 40 éves iskolai tevékenysége alatt végzett tanítói, osztályfőnöki, könyvtárosi, napközis nevelői, fejlesztőpedagógiai munkája elismeréseként méltó a Pedagógus Szolgálati Emlékérem kitüntetésre.

13962525_993034204157670_4750432930778983397_n

Az UniTurn Kunszentmárton Kézilabda Sport Klub

Az UniTurn Kunszentmárton Kézilabda Sport Klub felnőtt csapata a 2015- 2016-os szezonban az NB II-es bajnokságban 1. helyen végzett, ezért polgármesteri elismerő oklevélben részesült a csapat.

Az UniTurn Kunszentmárton Kézilabda Sport Klub hosszú évekig tartó szorgalmas munkája érett be, amikor 2016. tavaszán a férfi csapatunk megnyerte a megyei kézilabda bajnokságot, így több évtized után ismét NB II-es csapata lett Kunszentmártonnak.

A sportegyesület immár 6 éve a kézilabda sport 3. vonalában, az NB II. dél-keleti csoportjában szerepel. A magasabb osztályban való szerepléshez szükséges anyagiak előteremtéséhez segítséget nyújt az UniTrade M&M Kft. tulajdonosa, ügyvezetője Makra Tibor, akivel a sportegyesület 2010. decemberében névadó szponzori szerződést kötött. Kunszentmárton Város Önkormányzata is minden évben támogatja a csapatot.

2015-ben tornagyőzelmet értek el az abonyi Makai Máté kézilabda emléktornán, illetve a makói nemzetközi Valker kupáról is tornagyőzelemmel távoztak, ahol a legsportszerűbb csapat címet is megkapták.

Az utánpótlás vonatkozásában is nagy változások történtek. Kunszentmártoni fiatalok részére heti rendszerességgel tartanak edzéseket, és 2016-ban több kézilabda tornán is szerepelni fognak. 2016. júniusában beneveztek a 2016/2017. évi NB II-es bajnokságba, amelyhez sok sikert kívánunk.

A sok kitartás, a győzni akarás, a rengeteg munkával töltött edzés, a sok küzdelem meghozta a várva várt sikert a megyei kézilabda bajnokságban elért első helyezés formájában, melyért polgármesteri elismerő oklevélben részesült az UniTurn Kunszentmárton Kézilabda Sport Klub!

14040106_993034284157662_3335738058872480091_n

A Kunszentmártoni Hagyományőrző és Nyugdíjas Egyesület a Dalkör Országos Nyugdíjas KI MIT TUD ezüstérmese lett Árvai Mártonné karvezetésével, ezért elismerő oklevélben részesült.

Óriási megtiszteltetés és öröm érte szeretett városunkat! A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat Ünnepi Megemlékezésén Józsa László Pro Urbe Díjas és Jászságért Díjas Díszpolgárunk Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díj kitüntetésben, a Kunszentmártoni Alapfokú Művészeti Iskola és Kunszentmártoni Fúvószenekar Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Művészeti Díj kitüntetésben részesült.

14064209_993034297490994_1978858620692716974_n

A Kunszentmártoni Alapfokú Művészeti Iskola

és Kunszentmártoni Fúvószenekar

A Kunszentmártoni Alapfokú Művészeti Iskola 1996. szeptember 1-el nyitotta meg kapuit, fenntartója Simon Gyula egyéni vállalkozó volt. 2004. szeptember 1-el az Andante Művészeti Közhasznú Alapítvány vette át a fenntartói feladatokat. A 20 év alatt az intézményben tanító több mint 60 tanár összesen több mint 2000 gyereket tanított a zenére Kunszentmártonban és a Csépai tagozaton valamint a Tiszazugi Kistérségben.

Az iskola így nagyon sok tanulónak biztosította és biztosítja továbbra is a továbbtanulását. Az intézmény 2008-ban megkapta a „Kiválóra minősített alapfokú művészeti iskola” címet. Az iskola mindig is büszke volt arra, hogy nemcsak a szabadidő hasznos eltöltését jelenti ez a gyerekek és a tanárok számára, hanem komoly szakmai munka is folyik!

A Kunszentmártoni és a Csépai tagozatok mellett 2015. szeptember 1-el új telephelyük Cserkeszőlő, ahol jelenleg több mint 50 diák tanul zenét. Sok az érdeklődő a Tiszazug egyéb településeiből is.

Az azóta eltelt idő, a kitartó és kemény munka meghozta gyümölcsét. A Fúvószenekar hírnevet szerzett önmagának és Kunszentmárton városának. Számos helyezést, díjat tudhat magáénak, melyek a zenekar számára a szakmai tevékenység elismerését jelentik.

A Kunszentmártoni Fúvószenekar évente 25-30 programon vesz részt. Jelentős szerepe van a város életében. Részvétele a városi rendezvényeken hagyományt teremtett.

A Kunszentmártoni Alapfokú Művészeti Iskola és Kunszentmártoni Fúvószenekar a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Művészeti díj elnyerése, illetve az említett sikerek eredményeképpen elismerő oklevélben részesült.

13962538_993034314157659_7834477061268676470_n

Józsa László

Józsa László a Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díjat kapta meg augusztus közepén, míg július elején a XXII. Jász világtalálkozón Jászárokszálláson a Jászságért díj kitüntetésben részesült.

Józsa László egész életében Jász-Nagykun-Szolnok megye, azon belül a Nagykunság, a Tiszazug és Kunszentmárton helytörténetét, művelődéstörténetét, egyháztörténetét kutatta. Megyénknek egyik legeredményesebb, legtöbbet publikáló kutatója.

Az l960-1970-es években Turcsányi István nyugdíjas polgári iskolai tanár nagymértékben hozzájárult a kunszentmártoni helytörténeti és néprajzi gyűjtemény megalapozásához. Emellett folyamatosan végezte és máig végzi kunszentmártoni helytörténeti kutatásait. Hamarosan nyomdába kerül a kunszentmártoni római katolikus papokat bemutató hatalmas kötete, amihez szinte egy életen keresztül szorgalmasan gyűjtötte az adatokat.

Első nagyobb munkája saját iskolája, az ún. Nagyiskola 150 éves történetének megírása volt.

Gyakran publikált folyóiratokban (Jel, Honismeret, Redemptio), valamint az általa szerkesztett Tiszazugi kalendáriumban is. Írt Fekete Istvánról, a kunszentmártoniak radnai búcsújárásáról, az út menti keresztekről és szobrokról, a vallási élet jeles intézményeiről.

Józsa László a város közismert és köztiszteletben álló alakja.

Ismertsége  -  munkássága révén  -  túlnyúlik a város határán. Mindezt kitüntetései is aláhúzzák: Pro Urbe díjat kapott 1997-ben, Nagykunságért díjat 2001-ben és Kunszentmárton Város díszpolgárává avatta 2005-ben.  Most, 2016-ban a Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díj.

Munkássága, becsületessége, a város iránti szeretete mindannyiunk előtt példaként állhat.

Egy élet gazdag pedagógiai és tudományos kutatómunkája, s a közéletben mások szolgálatáért vállalt szerepei megalapozzák ezen díjak elnyerését.

Minden év augusztusában kitüntetések kerülnek átadásra, melyekkel Kunszentmárton Város Önkormányzata szeretné kifejezni háláját és elismerését az élet különböző területein dolgozók számára. Az áldozatos és kitartó munka mindig meghozza gyümölcsét, melynek egyik elismerése a Város által alapított díjak birtoklása.

14045804_993034430824314_7392156337989977999_n

Harangozóné Tóth Éva

Kunszentmárton Város képviselő-testülete ebben az évben a Kunszentmárton Város Közművelődési Díját Harangozóné Tóth Évának adományozza, kinek neve az elmúlt évtizedekben teljesen összeforrt Kunszentmárton Városának múzeumpedagógiai életével.
Harangozóné Tóth Éva kunszentmártoni múzeumpedagógus, 26 éve az intézmény munkatársa.

1991. november 1-jétől dolgozik folyamatosan a múzeumban. Ez idő alatt alapos ismereteket szerzett többek között a látogatók igényeiről, összetételéről, s jó kapcsolatot épített ki az oktatási és nevelési intézményekkel, hogy előkészítse későbbi múzeumpedagógiai, közművelődési munkáját.

Elvégezte a Magyar Nemzeti Múzeumban a múzeumi gyűjtemény és raktárkezelői képzést, hogy a rábízott történeti, néprajzi, ipartörténeti, művészeti értékek gondozását még nagyobb szakértelemmel művelhesse.

2007 és 2010 között andragógia — felnőttképzési szervezőnek tanult a Szent István Egyetem Alkalmazott Bölcsészeti Karán Jászberényben. Munkáját a sokoldalúság, rugalmasság, alkalmazkodó képesség jellemzi.. Kitartása és komoly teherbírása tette lehetővé, hogy egyszerre lássa el a múzeumpedagógiai, közművelődési feladatokat, a gyűjtemények felügyeletét, a közönségkapcsolati és a kiállításokkal kapcsolatos teendőket.

Mindig ott volt, ahol kellett, ahol éppen szükség volt ötleteire, szakmai munkájára, legyen akár a munkaidő után, este vagy hétvégén.

Folyamatosan ír és valósít meg pályázatokat, mely lehetővé teszi munkájának magas színvonalú végzését. 2010-től több uniós pályázat lebonyolításában bizonyította tehetségét, kitartását.

Nevéhez fűződik a Múzeumok Őszi Fesztiválja, a Kulturális Örökség napja rendezvények lebonyolítása. Évek óta háziasszonya az egyre nagyobb sikerrel járó Múzeumok Éjszakájának.

A városi óvoda csoportjaival, pedagógusaival való együtt dolgozás eredménye, hogy a múzeum és az óvoda között jelenleg zajló különlegesen szoros munka, melynek célja az óvodás gyermekek képességeinek kibontakoztatása hagyományőrző tevékenységekkel, múzeumi keretek között.

Múzeumbaráti Kör kezdeményezésért és a kiváló megvalósításért az Emberi Erőforrások Minisztériumának Kultúráért Felelős Államtitkársága valamint a szentendrei Múzeumi Oktatási és Képzési Központ Harangozóné Tóth Évát és a múzeumot elismerő oklevélben részesítette.

2015. szeptemberétől elindult a múzeumi ovi mintaprojekt és a múzeum-óvoda sokéves szakmai együttműködésének országos eredménye, az Emberi Erőforrások Minisztériumától kapott Kincses Kultúróvoda 2016. cím.

HARANGOZÓNÉ TÓTH ÉVA méltó Kunszentmárton Város Közművelődési Díja kitüntetésre, mert társadalmi aktivitásával hozzájárul Kunszentmárton művelődési és kulturális életének fellendítéséhez.

14088612_993034434157647_8467125225278685688_n

Dobos Péter

A város testnevelése és sportja érdekében kifejtett kiemelkedő munka elismeréseként Kunszentmárton Város Testnevelési és Sport Díját 2016-ben a képviselő-testület döntése alapján DOBOS PÉTER kapja.

Szülővárosában végezte el az Általános Iskolai tanulmányait. 1960-ban Martfűn a Cipőipari Szakközépiskolában érettségizett. 1971-ben felvételt nyert a Miskolci Műszaki Egyetem Műszaki Szakoktató szakára,ott szerzett „Szakoktatói Diplomát” 1973-ban, azt követően a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolán szerzett Pszichopedagógiai Diplomát.

1975-ben házasságot kötött. Feleségével három gyermekük született: Gabriella, Annamária és Péter.

1986-ban a Városi Tanács felkérésére, megszervezte a Családsegítő Központot, amely a következő év elején kezdte meg működését vezetése alatt.

2006-ban 45 éves munkaviszony után, nyugdíjba vonult.

Dobos Péter jó kedélyű, hangulatos társaságot szerető ember. Minden munkahelyén példásan teljesítette a rábízott feladatokat. Munkatársaival jó kapcsolatot alakított ki.

1984. óta bekapcsolódott a Kunszentmártoni Torna Egylet munkájába és azóta is önzetlenül végzi azt. Az Elnökség által rábízott feladatokban maximálisan helyt áll. Intézi, tudósítja az Új Néplapot a mérkőzések végén, a játékvezetőknek beterjeszti az aktuális játékosokat.

Munkája nélkülözhetetlen. Neve összeforrt a KuTE életével.

A Fekete István Horgász Egyesület titkára. Sokrétű munkáját ott is kiemelten végzi.

Dobos Péter a hosszú éveken át folytatott több évtizednyi lelkiismeretes munkája alapján érdemes Kunszentmárton Város Testnevelési és Sport Díj kitüntetésre.

14079866_993034444157646_906724862341677076_n

Szabóné Dr. Horváth Ilona

A képviselő-testület döntése alapján 2015. februárjában létrehozta a Kunszentmárton Város Közszolgálati Díjat, melyet ebben az évben Szabóné Dr. Horváth Ilona kapja.

Szabóné dr. Horváth Ilona a közgazdasági érettségi megszerzése után 1976.szeptember 1-től kezdett könyvelőként dolgozni a Vetőmagtermelő és Értékesítő Vállalatnál.

1983.szeptemberétől a Kunszentmárton és Vidéke AFESZ osztályvezetője lett. Munka mellett elvégezte a József Attila Tudományegyetem jogi szakát, 1985-ben jogász diplomát szerzett.

1987. február 1-től a Kunszentmárton Városi Tanácshoz került, ahol osztályvezető lett. Folyamatosan képezte magát. 1992-ben jogi szakvizsgát tett.

 

1987-től egészen nyugdíjba vonulásáig folyamatosan a közigazgatásban dolgozott.

Több évtizedes osztályvezetői munkája során Osztályunkat, a hivatal Szervezési és Humánpolitikai Osztályát vezette. Feladata a mindenkori képviselő-testület munkájának segítése. A választások lebonyolításától a testület napi működésének koordinálásáig. Mindemellett az osztály más, hivatali feladatait is eredményesen koordinálta. Önálló területként felügyelte a város egészségügyi szakellátását, valamint 2013-tól a szociális, igazgatási területet is.

Osztályvezetői munkája mellett 16 éven keresztül aljegyzőként folyamatos segítséget nyújtotta jegyzői és polgármesteri tevékenységhez is.

Kimagasló önkormányzati és közigazgatási munkája elismeréséül 2001. évben Jász-Nagykun- Szolnok Megyei Önkormányzati és Közigazgatási Díj kitüntetésben részesült.

Munkáját az igényesség, a törvényesség, a szakmai alázatosság, a nagyfokú kompromisszumkészség, az ügyfelek, lakosok maximális igényeinek való megfelelés jellemezte.

A város vezetőivel, a Képviselő-testülettel, munkatársaival támogató, segítő viszonyt alakított ki. Törekedett a bizalommal teli munkahelyi légkör és a csapatszellem kialakítására.

Szabóné dr. Horváth Ilona köztisztviselőként, a köz érdekét szolgálva kiemelkedő eredményességgel, közmegbecsülést kiváltva huzamosabb ideig tevékenykedett, ezért méltó Kunszentmárton Város Közszolgálati Díjára.

14088601_993034537490970_4041207492940730302_n

Zárásként Fazekas Máté a Kunszentmártoni Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 4. osztályos tanulója egy népdalcsokorral kedveskedett az ünneplő közönségnek.

Államalapítónk, Szent István megtanított minket arra, hogy merjünk tenni, cselekedni, mert a nagy akaratnak mindig eredménye születik.

Az ünnepi testületi ülésről készült további képek az alábbi linken elérhetőek!

Herczeg Renáta

 

A hozzászólások nem engedélyezettek!