Rajziskolai sikerek

Rajziskolai sikerek a 8. Szivárvány Országos Képzőművészeti Versenyen

2017. május 20-án szombaton megrendezésre került a 8. Szivárvány Országos Képzőművészeti Verseny Szentesen „Zöld gondolat” címmel. A Szivárvány Alapfokú Művészeti Iskola az SZTE-JGYPK rajz-művészettörténeti tanszékével együttesen rendezte meg ezt a magas színvonalú versenyt.

Rajziskolánk harmadik alkalommal képviseltette magát itt Szentesen. Az egész országból érkeztek be művek az elődöntőbe, 61 oktatási intézmény 750 tanulói alkotással pályázott, de a döntőbe összesen 50 tanuló került be. Iskolánkból Smadi Nisreen, Bihari Gerda, Nagygyörgy Beatrix, Farsang Réka, Szabó Zsanett, Kiss Anna képviselte iskolánkat. A gyerekek két korcsoportra osztva dolgoztak különböző termekben. A Klauzál Gábor Általános Iskolában kellett a művészi készségeiket bemutatni. Mind a két korcsoportnak hazánkban élő védett növényekkel és állatokkal kapcsolatos feladata volt. Roskó Gábor képzőművész, egyetemi docens által vezetett zsűri bírálta el a helyszínen készült alkotásokat. Nagy munka után szabad program következett. Ezt követően kihirdették 2015/2016-os pályázat országos döntőjének eredményét. Az első korcsoportban Bihari Gerda 2. helyezett, míg Nagygyörgy Beatrix különdíjban részesült. A második korcsoportban Farsang Réka szintén 2. helyezett lett, Szabó Zsanett, Kiss Anna és Smadi Nisreen elismerő oklevelet kapott a döntőbe jutásért.  Rajziskolánk tanára Molnár Adrienn felkészítő munkájáért jutalomban részesült. A tanulókat Kiss Györgyi és Molnár Adrienn készítette fel a versenyre.                                                   

Meg szeretnénk köszönni a szülőknek a támogatást, és a versenyre való eljutást.

Kiss Györgyi

 rajziskolai tanár

A hozzászólások nem engedélyezettek!