Emlékezés Molnár Lajosra

Emlékezzünk a Kunszentmártoni Torna
Egylet 95. éves évfordulóján
Molnár Lajos alapító elnökünkre

Molnár Lajos 1898.február 14-én Kunszentmártonban született. Iparos család hetedik gyermekeként látta meg a napvilágot, mint a család legfiatalabb tagja. Tehetségével, szorgalmával, kitűnő tanulmányi eredményeivel okleveles jegyző címet szerzett, majd 1934-től 1945-ig Kunszentmárton főjegyzője tisztséget töltötte be. Nagyon fontosnak tartotta a fiatal nemzedék képzését, testi edzettségét. A rendszeres testedzés és sportolás fejlesztése érdekében ezért 1922.január 1-én megalakult a zöld-fehér színeket választó Kunszentmártoni Torna Egylet, mely sportegyesület 95 éve szervezi a településünkön a sportéletet. Az eltelt évtizedek során több sportágban is szép sikereket értek el a KuTE sportolói. A KuTE létrehozására Molnár Lajos tette az indítványt, az alapítók: Bozóky Álmos kereskedő, Dr. Gulyás János orvos, Cseuz Gyula mérnök, Molnár László bankigazgató, Vincze László cipész, Blum Géza kőműves, Bozsik Gábor tanító, Szabó Pál pék, Mátray László téglagyáros voltak. Az egyesület díszelnöke Bozóky Álmos, első elnök Molnár Lajos, elnökhelyettes Dr. Gulyás János, ügyvezető elnök Papp Lajos anyakönyvvezető, főtitkár Molnár László volt. Molnár Lajos példaértékű munkát végzett, a harmincas évek elején már 14 szakosztály (labdarúgás, atlétika, korcsolya, szertorna, tenisz, vívás, birkózás, kerékpár, úszás, ökölvívás, motorkerékpár, asztalitenisz, sakk, céllövészet) működött a KuTE keretei között. Sőt, a szellem művelése is előtérbe került, színjátszók, dalárda és fúvós zenekar, melyekkel szintén szép sikereket értek el, mint a KuTE szakosztályai. A szakosztályok vezetésében ekkor már 60 fő tevékenykedett sikeresen. Molnár Lajos kezdeményezésére a Körös-parti pálya után a Liget utcában fedett lelátóval építettek sportpályát, mely 1973-ig biztosította a sportolási lehetőségeket a település lakossága részére. Alapító elnökünk évtizedeken keresztül kiemelkedő munkát végzett. Sajnos 1972.június 5-én súlyos veszteség érte városunkat, sportéletünket. Elhunyt Molnár Lajos a KuTE alapítója. Nagy részvét mellett kísértük utolsó útjára a felső temető sírkertjébe, kívánságára labdarúgók vitték végső nyughelyére. Mint a KuTE akkor regnáló elnöke teljesítettük kívánságát, egyesületünk 60 szál sárga rózsából készített koszorút helyezett sírhalmára. Molnár Lajos alapítónk, első elnökünk megérdemelné, hogy az 1975-ben átadott Érparti sporttelep felvegye a nevét, aki városunkban lerakta hosszú távra a sport alapjait.

Emlékét kegyelettel megőrizzük.
Nyugodjék békében.

Veres István a KuTE tiszteletbeli elnöke

A hozzászólások nem engedélyezettek!