ZENEISKOLAI ÉVNYITÓ

ZENEISKOLAI ÉVNYITÓ

2017. szeptember 1-én 17 órakor rendeztük meg zeneiskolai tanévnyitó ünnepségünket a megszokott helyszíntől eltérően most a zeneiskola udvarán. Abból az indíttatásból tettük ezt így idén, mert a tanévnyitó mellett pótbeíratkozást is tartottunk. Sajnos sokan az utolsó pillanatra (vagy még az utánra) halasztják a zeneiskolai beiratkozást, ami a mi tanévkezdési adminisztrációnkat nehezíti meg. Minden tanév végén, május-júniusban hirdetjük iskolánkat, mind gyereknapon, mind az iskolai énekórákon illetve hangszerbemutatókon. Ezen alkalmakkor többnyire csak a gyerekekkel találkozunk, akik nagyon örülnek nekünk és fellelkesednek a hangszertanulás lehetősége kapcsán, azonban sajnálattal tapasztaljuk, hogy az érdeklődők töredéke - j ó esetben csak 5%-a jelentkezik. ténylegesen szeptemberben. Mi pedagógusok igyekszünk minden olyan lehetőséget megragadni, amivel a “gyerek-szülő-tanár”-i kommunikációs háromszöget meg tudjuk alkotni. Szerintünk ez a kapcsolat a leghatékonyabb és legfontosabb a fejlődés érdekében. Ez okból csábítottuk a szülőket is az évnyitóra, ahol találkozhattak pedagógusainkkal, illetve az újonnan jelentkezni vágyó gyerekek kipróbálhattàk a hangszereinket, bejárhatták a zeneiskola épületét. Nem eltitkolt szándékunk, hogy a jövőben az iskolánk udvarán egy kisebb színpadot/zenepavilont építsünk. Ez még csak terv, de ha megvalósulna, számos rendezvényünk lebonyolítására alkalmas lenne, legyen szó évnyitóról, fúvószenekari koncertről, növendék hangversenyről, stb. E tervünk megvalósításához bármilyen nemű segítséget szeretettel elfogadunk és hálásan köszönünk!
Számos eszme született már a zenetanulás hasznosságáról, szépségéről amiket mi is vallunk és hisszük, hogy van és lesz is létjogosultsága a zeneművészetnek. A zene mindenhol ott van, legyen szó kiállításmegnyitóról, konferenciáról, fesztiválokról. Ne felejtsük el, hogy azok a fellépők, akik ilyen helyen szerepelnek, biztosan jártak zeneiskolába, de valamilyen módon tanultak zenét. A mi feladatunk az utánpótlás, a hangszer megszólaltatáshoz értő kezek és értő fülek csiszolása. Hogy mindezt segítsük, tegyünk együtt Kunszentmárton kultúrájáért!

Íme az első program ajánlónk:
2017. október 1-én (vasárnap) délután 16 órától
a sétálóutcán a Zene világnapja
alkalmából egy szabadtéri koncertre hívunk mindenkit
nagy szeretettel!

A zeneiskola pedagógusai

A tanévnyitó képei az alábbi linken megtekinthetőek!

A hozzászólások nem engedélyezettek!