Országos ergométer bajnokság

1. Magyar Ergométeres Országos Bajnokság, Egyetemi Ergométeres Országos Bajnokság

Győr, 2018. február 25. vasárnap

Vasárnap kora reggel 5:00-kor indultunk a második napi programra, ahol több egyesület versenyzője,

profi (igazolt) és amatőr (nem igazolt) sportoló indult egyéni, illetve csapat versenyszámokban, hogy összemérje tudását, felkészültségét.

A Kunszentmárton Diáksport Egyesületet Kondor Tibor amatőr Masters C és Kondor Csaba amatőr egyéni versenyszámban képviselte.

Tibor, aki Tiszakécskéről járt edzeni Kunszentmártonba, már nem először indult a győri megmérettetésen. Korábban volt már ezüstérmes is, most 1000m-es távon 3:16,83-as időeredménnyel a 4. helyen végzett.

Csaba, aki szintén Kunszentmártonban edzett, sok-sok felkészülés után (10 és 20 km-es távokkal is) végre feljutott a dobogó legmagasabb fokára és 2000 m-es távon Magyar Bajnoki címet szerzett!

1. Kondor Csaba: 6:43, 4 – KDSE
  2. Müller György: 6:51, 9 – Budapest (TGYK)
  3. Mrena Dávid: 7:15, 9 – Szarvas  (Oxygen Gym)

Csaba korábban 1000m-es távon háromszor volt bronzérmes, kétszer ezüstérmes, valamint 2016- ben az Ergométeres Európa Bajnokságon 6. helyezett is.

A gyerekek számára nagyon jó példakép Csaba bácsi, aki többször került már a Kunszentmártoni Hírlap hasábjaira különféle sporttevékenységeivel (ergométer, 24 órás kerékpár stb.).

A KDSE vezetése nevében gratulálok a kiváló eredményhez!