Megszépülő Körös-part

Megszépülő Körös-part

Városunk természeti ékessége a Körös és környezete. A sétányról hosszú évekig szinte semmit nem lehetett látni a folyóból, mígnem tavaly szorgos kezek nyomán végre kitisztult a kép: kinyílt a világ, újra gyönyörködhetünk a Körösben, csodálhatjuk a vízen a fények játékát. Szeretnénk állandósítani ezt az állapotot. A város engedélyt kapott a part folyamatos tisztán tartására, a kapacitás azonban kevés. Ezért szerveztünk június első szombatjára a Körös Horgászegyesülettel és a Kamasz-tanya fiataljaival újabb akciót. A fiatalok több zsák szemetet szedtek össze a hídtól a Kisfaludy utcáig, míg a felnőttek a partot takarították. Maroknyi csapat vágta, kaszálta a gyökérhajtásokat, a magasra megnőtt füvet, de a hirtelen jött eső megakasztotta a munkát. A Köttön utca alatti terület azért szépen kitisztult. Természetesen ez kevés, folytatnunk kell, mégpedig nagyobb összefogással, hiszen mindannyiunk érdeke, hogy környezetünk szebb legyen. Az igazi és tartós megoldást az érintett hivatalos szervek: a vízügyi igazgatóságok, a
nemzeti park és az önkormányzat együttes és folyamatos fellépése jelenthetné, de ismerve a bürokrácia útvesztőit, a megállapodás hosszabb időt vesz igénybe. Addig is tenni kell. Ezért szeretettel várjuk azon magánszemélyek, egyesületek, baráti társaságok, utcai közösségek jelentkezését, akik magukénak érzik városunkat, és szívesen bekapcsolódnának a további parttisztításba. Szándékukat jelezhetik a Körös Horgászegyesületben vagy a KÉSZ kunszentmártoni csoportjánál. Számítunk Önökre!

Tóthné Barna Mária

A hozzászólások nem engedélyezettek!