Kézilabda

Békéscsabai DKSE - UniTurn Kunszentmárton 33 : 33 /17 : 13 /

Kunszentmárton: Subicz Tóth L. 9/4 Krasznai G. 1 Danku Cs. 2 Cselovszki Cs. 6 Gelley D. 10/1 Kovács A. Danku S. 4 Szabó Á. 1 Csanádi A. Karsai T. ifj. Tóth L. Varga I. Fantasztikus, kemény küzdelemben, pontot raboltunk a Békéscsaba otthonában! A bajnoki címre, és az NB-I/B osztályba pályázó Békéscsaba ellen, nagyon nehéz mérkőzést játszottunk. Egy évvel ezelőtt 12 gólos vereséggel távoztunk, a mai mérkőzésen bíztunk egy szoros eredményben, ami végül sikerült is. Együttesünkből munkahelyi elfoglaltság miatt Fekete Károly, és Polgár András hiányoztak. A hazaiak fergeteges iramban kezdték a mérkőzést, aminek köszönhetően a 7. percben 5:2-re vezettek. A 10. percben edzőnk, Szőke István, meglepő húzásra szánta magát, a 7-6-os támadás mellett döntött, vagyis a mérkőzés további részében, /50 percen át/ kapus nélkül, vagyis heten támadtunk, /védekezésnél volt csak kapusunk/, ezzel rizikót vállalva próbálta a hátrányt ledolgozni. Eleinte sajnos nem hozott eredményt, hiszen az egész mérkőzést tekintve 5 üres kapus gólt kaptunk, /20. perc 13:7/ de az idő előre haladtával elképzelése igazolta jó döntését. A 25. percben 15:11 volt az állás. A 27. percben Jacsa 7 méteresével 16:12, ekkor kapusunk Subicz A. büntetőt hárított, de a félidőig nem sikerült a hátrányból faragni. A II. játékrész 44. percéig maradt a 6 gólos hátrányunk, 28:22. Az idő előre haladtával a hazaiak fáradni
látszottak, nekünk pedig a 7 fős támadó játékunk egyre jobban sikerült, és a 49. percben már 29:26-ot mutatott az eredmény jelző. 7 perccel a mérkőzés vége előtt még 5 gólos volt a hátrányunk, de taktikai elképzelésünknek köszönhetően a különbség egyre csak csökkent, sőt az 58. percben a mérkőzésen először, 33:32-re a vezetést is átvettük. Végtelenül izgalmasra sikeredett az utolsó perc, mivel 27 mp.-el a végső dudaszó előtt a hazaiak kiegyenlítettek, és így a győztes gólért mi támadhattunk! Sajnos támadásunk nem hozott gólt, de a döntetlen eredmény FANTASZTIKUS sikert jelent, a hazai pályán eddig minden esetben fölényes győzelemmel nyerő hazaiak ellen!