RAJZISKOLAI SIKEREK KECSKEMÉTEN

RAJZISKOLAI SIKEREK
KECSKEMÉTEN

A Kandó Kálmán Szakgimnázium és Szakközépiskola Kondor Béla Képző-és Iparművészeti tagozata képzőművészeti pályázatot hirdetett „ELLENTÉT” címmel az általános iskolák 7-8. osztályos tanulói számára. Rajziskolánk második alkalommal vett részt a kecskeméti művészeti iskola pályázatán. A rajzversenyre összesen 70 pályamű érkezett be Kecskemét vonzáskörzetéből. Jász-Nagykun Szolnok megyét Kunszentmárton képviselte ezen a versenyen, melynek a zsűri külön hangot is adott. Iskolánkból tizenkét munkát küldtük be a válogatóba. Értesítést kaptunk az iskolából ,hogy több helyezést is elértek diákjaink. A verseny eredményhirdetése és a díjátadója Kecskeméten volt egy kiállításmegnyitóval egybe kötve. 2019. január 12.-én szombaton 11 órakor szombaton nyitotta meg kapuit az „Ellentét” című képzőművészeti kiállítás a Hírös Agóra Ifjúsági Otthon Diákgalériájában. Ezen az ünnepélyes eseményen derült ki a gyerekek számára, milyen helyezést értek el. Nagyon nagy volt az öröm. Összesen hat díjat osztottak ki, amiből a rajziskola két helyezést is elhozott.
Helyezéseink: Bencsik Edit 7. oszt. I. helyezett (felkészítő tanár: Tóth-Kiss Györgyi) Karai Noémi 7. oszt. III. helyezett (felkészítő tanár: Molnár Adrienn) A kiállítás megtekinthető 2018. január végéig, hétköznapokon 9-18 óráig, hétvégén az intézmény nyitva tartási idejében.
Szeretnénk megköszönni a szülőknek a támogatást, és a versenyre való eljutást.

Tóth-Kiss Györgyi - rajziskolai tanár

alkotások alkotások_1 bencsik_edit
karai_noémi

A hozzászólások nem engedélyezettek!