KÉZILABDA

KÉZILABDA

UniTurn Kunszentmárton KSK - Pick Szeged U23. 29:30 /14:14/

Sportcsarnokunk elfoglaltsága miatt, a mérkőzést, a homoki csarnokban voltunk kénytelenek lejátszani, a tabella első helyén tanyázó Pick Szeged csapatával. Viszonylag jól kezdtünk, Gelley Dávid góljaival a 7. percben 3:1-re vezettünk. Sajnos 5 perces gólcsend következett, a vendégek ezt kihasználva a 12. percben már 3:6-ra fordítottak, sőt a 15. percben már 4:10-et mutatott az eredmény jelző. Eladott labdák, kihagyott helyzetek, és gyenge védekezés, és kapus teljesítmény jellemezte csapatunk játékát. Eközben Cselovszki Csaba kisebb sérülés, /orr vérzés/ miatt rövid időre ápolásra szorult. A 18. percben 6:12 volt az állás. Időkérés után összeszedettebbé vált a játékunk, feljavult a védekezésünk, és szép lassan visszajöttünk a mérkőzésbe. 20. perc 8:12, 10:13, sőt a 26. percben Jacsa büntető dobásából, 13:14-re jöttünk fel. A félidő utolsó percében labdát szereztünk, és Gelley Dávid remekbe szabott kínai figurás góljával 14:14-es eredménnyel mentünk a szünetre.
A II. játékrészt jól kezdtük, Danku Zsolt góljával, 15:14-re átvettük a vezetést. Hol itt, hol ott esett gól, a 36. percben ismét egál, 18:18 volt az állás. Kezdtek a hibáink ismét előjönni, a 38. percben Danku Zsolt piros lappal kiszállt a játékból, a 43. percben már 20:24-es hátrányba kerültünk Jacsa kihagyott büntetőjét követően. Az 52. percben Cselovszki Csaba góljával 25:27, sőt a fiatal kapusunk Varga István ziccert fogott, és Krasznai Gabi góljával máris 26:27. Az 56 percben üres kapus gólt kaptunk, majd Jacsa büntetőt hibázott. A sípmesterek mindkét oldalon szorgalmasan osztogatták a 2 perces kiállításokat. Az 59. percben 29:29 volt az állás, amikor sajnos gólt kaptunk, 29:30! Izgalmasra sikeredett az utolsó perc, hiszen pár másodperccel a mérkőzés vége előtt csapatunk támadott, és egy kínai figura során Cselovszki Csabának sikerült kapura dobni, de nem lett gól, tekintve, hogy erősen lökték. Sajnos a síp néma maradt, így a vendégek nyertek egy góllal, 29:30. Csapatunk edzője, és a játékosok is hevesen reklamáltak, aminek eredményeképp Krasznai Gábor, és az edző Szőke István piros majd kék lappal kiállításra kerültek. Sokunk véleménye szerint büntetőt kellett volna ítélni, így viszont nagyon szoros mérkőzésen döntetlen helyett, egy gólos vereséget szenvedtünk.