Kézilabda

Kézilabda

NB-II: Köröstarcsai KSK. - UniTurn Kunszentmárton KSK 35:30 /18:12 /

A köröstarcsai mérkőzésünkre rányomta bélyegét, a múlt heti Pick Szeged U23-as mérkőzés utolsó öt másodpercének eseménye, amikor az egyenlítésért támadtunk, és egy kínai figura során lökés, és belül védekezés miatt nem kaptunk jogos büntető dobást! Reklamálásunkra két piros, majd kék lapos büntetést kaptunk, aminek eredményeképpen az edzőnk, és Krasznai Gábor ma nem léphetett pályára. De hiányzott házi gólkirályunk, Gelley Dávid is sérülés, valamint Polgár András és Varga István egyéb elfoglaltság miatt. Szomorú eseményre emlékezve kezdődött a mérkőzés, a közelmúltban fiatalon elhunyt két törzs szurkolóra emlékezve volt egy perces néma felállás. Rosszul kezdtünk, hiszen ilyen felállásban még nem léptünk pályára, a 8. percben 4:2, majd rá 5 percre már 8:2 volt az állás, ráadásul még büntetőt is elhibáztunk. Időkérés után valamennyire sikerült rendezni a sorokat, de az 5-7 gólos hazai előny a félidő végéig megmaradt. A félidőt 18:12-es eredménnyel zártuk.
A II. játékrészt jól kezdtük, a 40 percben 20:18-ra feljöttünk, ebben nagy szerepe volt kapusunk jó védéseinek is. Sajnos nem éltünk a lehetőséggel, sőt üres kapus gólt is kaptunk, majd kettős emberhátrányba kerülve a hazai együttes ezeket kihasználva, ismét kezdett elhúzni. A 45. perc, és az 51. perc közötti játékrészben sorra kaptuk az üres kapus gólokat, aminek eredményeképp már 10 gólra nőtt a hazaiak előnye, 31:21 Próbáltunk visszajönni a mérkőzésbe, ami eredménnyel járt, hiszen sorozatban lőtt gólokkal az 58. percben feljöttünk 34 : 30-ra! Végül, 35:30-ra kikaptunk úgy, hogy néhány alap emberünk hiányzott, a fentiekben leírtak miatt.