Kézilabda NB-II

UniTurn Kunszentmárton KSK - Kiskunmajsai KC

26 : 25 / 9 : 10 /!

Kunszentmárton: Subicz A. Tóth L. 3 Danku Cs. Cselovszki Cs. 6 Kovács A. 1 Fekete K. 3 Danku S. 11/6 Krasznai G. 2 Szabó Á. Csanádi A. Karsai T. ifj. Tóth L. Varga I. Örömmel nyugtáztuk, hogy Krasznai Gábor 4 mérkőzéses eltiltása lejárt, így átlövő poszton erősödtünk. Gelley Dávid műtétre vár, így továbbra is nélkülözni kell a játékát. Az első félidő játéka eléggé lagymatag volt, mindkét gárda sok hibával játszott, itt, is, ott is helyzetek sora maradt ki. Általában a vendégek vezettek 1 - 1 góllal, mi egyenlítettünk. Hiányzott a harcosság mindkét oldalon, ez a gólok számában is meglátszott. A 14. percben 4 : 4 a 26 percben 8 : 8 volt az állás.
Végül az első játékrész Kiskunmajsa egy gólos vezetésével zárult. 9 : 10.

A II. játékrész 40. perce hozott változást, amikor /15 : 15/ állásnál iramot váltottunk, és kezdtük a játékunkat játszani, bár a védekezésünk továbbra sem volt elfogadható. Sajnos a játékvezetők is több esetben téves ítéleteket hoztak, ami egy kicsit a csapatokat is aktívabb játékra sarkallta. A 48. percben Danku Sándor gyors indításból szerzett góljával, ismét egál, /19:19/ Az 52. percben hibáinknak köszönhetően, a vendégek 19 : 22, vagyis 3 gólos előnyre tettek szert. Kis kakaskodás, aminek eredménye, mindkét csapatból 1 - 1 játékos piros lappal kiáll. A visszatérő Krasznai Gabi több sikertelen átlövés után végre betalál, majd Jacsa, és Fekete K. góljaival ismét egál, 55. perc 23:23. Az 58. percben Fekete Károly átlövésből, majd Danku Sanyi hatodik büntetőből szerzett góljával, már nálunk az előny, 26 : 24. Közben piros lappal Krasznai Gabi is kiáll, kaptunk még egy gólt, de ha küzdelmesen is, sikerült megismételni az őszi idegenben szerzett egy gólos győzelmünket. Miután mindkét Békéscsaba győzött, így továbbra is a 6 helyen állunk, hármas holtversenyben. Hajrá Kunszent!