Városi Pedagógusnap

Városi Pedagógusnap

 

Kunszentmárton Város Önkormányzata 2019. május 31-e délutánján köszöntötte Városunk pedagógusait. Wenner-Várkonyi Attila, Kunszentmárton Város polgármestere Teterow polgármesterének meghívására a testvérváros ünnepi rendezvénysorozatán vesz részt, ezért nem tudott jelen lenni az ünnepélyen. Laurinyecz Pál kántor úr ünnepi gondolatait követően, Szutorisz-Szügyi Csongor, a Szolnoki Tankerületi Központ igazgatója és Takácsné Szilágyi Erzsébet igazgató asszony, tankerületi elismerésekkel köszönte meg a tanévben végzett munkát. Elismerő oklevelet
vehetett át: Kissné Lele Tünde, Gulácsiné Szabó Ilona, Dénes Mónika, Hegedüs Tünde, Lapisné Winter Zsuzsanna Katalin, Pósáné Tóth Anita és Zsákai Anikó. Pedagógus szolgálati emlékérmet kapott Hegedűsné Sinkó Éva és Csollákné Apatóczki Etelka, aki az elmúlt évtizedek kimagasló munkája eredményeként miniszteri elismerésben is részesült.
Polgármesteri elismerésben részesültek: Szarvákné Bartusz Klára dajka, Bíró Istvánné intézményvezető-helyettes, Pintérné Szaszkó Gabriella tanítónő, Kovácsné Kukovecz Anita tanárnő, Cseh András zenésztanár, Demjén Béla és Susa Mihály szakoktatók. Zsiros István Pedagógus Szolgálati Emlékéremben részesült. Prókó Istvánné Kruzslicz Katalin, nyugdíjas óvodapedagógus oklevele megszerzésének jubileuma alkalmából arany díszoklevelet vett át. Az elismeréseket Fazekas János alpolgármester adta át.
Kunszentmárton Város Képviselő-testülete által alapított „Pedagógiai Díjat” ebben az évben Márkusné Tóth Erzsébet a Karcagi Szakképzési Centrum Kunszentmártoni Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának tanára kapta.
Különleges nap volt ez a mai, az egykori József Attila Gimnázium elismert pedagógusát, Smuta Kálmán tanár urat 90. születésnapján köszöntötte alpolgármester úr.
Az ünnepségen nagyszerű előadásukkal közreműködött a Zeneiskola tanáraiból alakult Hat Zenekar. A kitüntetettnek gratulálunk az elismerésekhez és városunk minden pedagógusának köszönjük az áldozatos munkát, melyet nap, mint nap fáradhatatlanul tesznek gyermekeink nevelése érdekében.

A Szervezési, Igazgatási és Humánpolitikai Osztály munkatársai

A rendezvény képei az alábbi linken megtekinthetőek!

A hozzászólások nem engedélyezettek!