Kézilabdamérkőzés

Kézilabda NB-II: Kondorosi KK. - KTS. Kunszentmárton KSK 28:25 /12:12 /

Nagyon úgy tűnt, hogy október 19-e estéjén a csapatunk nem nyerhet, mivel a két játékvezető eléggé egyoldalúan bíráskodott. A mérkőzés első félidejében hol itt, hol ott esett gól, általában a hazaiak vezettek 1, esetenként 2 góllal. A 24. percben sikerült kiegyenlítenünk az erős játékvezetői tévedések ellenére. A félidőben 12:12-es eredménnyel mentek a csapatok az öltözőbe. A II. játékrész jól kezdődött, hiszen gyors két Békési Bence gólra csak egy válasz jött, de átvettük a vezetést 13:14. Sajnos, a sípmesterek tévedéseinek köszönhetően, 14:14, majd a 36. percben 16:14, sőt a 39. percben 18:14 volt a hátrányunk! Úgy az edzőnknél, mint a játékosoknál egyre jobban elszakadt az a bizonyos „cérna”, és feszültebb lett a hangulat. Ennek ellenére küzdöttek a fiúk, a 44. percre sikerült is kiegyenlíteni,20:20. Büntetőből a hazaiak 21:20-ra ismét átvették a vezetést, ekkor két játékosunk a kiállítás sorsára jutott, majd a 48. percben már 22:20-at mutatott az eredmény jelző. Danku Csaba góljával sikerült ismét egy gólra felzárkózni a 53. percben 23:22. Az 57. percben a döntetlenért támadhattunk, de Jacsa lövése a kapufáról kipattant, és a hazaiak vezethettek támadást. Védekezésünk következtében Danku Csaba alkarral véletlenül megütötte a hazaiak egyik játékosát, amiért TÉVEDÉSBŐL a sípmesterek Cselovszki Csabának adtak piros lapot! A vétlen játékosunk ezért reklamált, amiért megkapta a KÉK lapot is!Dulakodás keletkezett a pályán a tévedés miatt, a két játékvezető kivételével szinte mindenki látta a tévedést, ekkor Danku Sándor nagyobb vehemenciával tiltakozott, amiért ő is piros, majd szintén kék lapos kiállítást kapott. Kettős ember hátrányból az 59. percben sikerült egy büntetőt kiharcolnunk, amit Jacsa értékesített, 26:25 ekkor a játékvezetők Gelley Dávidot is kiállították, így az utolsó percet 3 mezőny játékossal voltunk kénytelenek végig játszani. A játékvezetők kezéből szinte teljesen kicsúszott a mérkőzés, az utolsó másodpercekben kapott góllal alakult ki a 28:25-ös végeredmény. Nem szeretném egy - két játékosunkat a fegyelmezetlenség vétsége alól felmenteni, de sajnos a játékvezetők sorozatos tévedései, ami inkább a csapatunkat sújtotta, bizony feldühítette, és feszültté, tette az egész csapatot, hiszen tehetetlenek, és kiszolgáltatottak voltak szinte az egész mérkőzésen tapasztalt eléggé egyoldalú döntéseknek! Reméljük, hogy a két kiállított játékosunk közül bebizonyosodik Cselovszki Csaba vétlensége, és nem fog eltiltást kapni.