Nagy várakozással néztünk elé az immár 8. alkalommal megrendezésre kerülő verseny elé, hiszen az elmúlt évben zuhogott az eső, és tavasszal sokszor barátságtalan idő volt szombat-vasárnap.
Eljött a verseny napja, verőfényesen sütött a nap, minden kedvezően alakult.
A versenyt, mint minden évben az Öt-Körösi-Gáti-Futó (Sári Mária, Romhányi Ágnes, Benke Zoltán, ifj. Sári Boldizsár, Vincze Béla) szervezte, a rendezést a Kunszentmárton Diáksport Egyesület vállalta, már több év óta.
Kiemelt támogatóink továbbra is maradtak, úgymint Szelevény Község Önkormányzata, Kunszentmárton Város Önkormányzata, General Szerviz Kft., Bácsvíz, Búzakalász Agrár Zrt. Talmácsi Cukrászat.
A versenyt az általános iskolások I. korcsoportja nyitotta, majd folytatódott így a IV. korcsoportig. Közben az óvodások is megmérettették magukat szép számmal.
10,00 órakor indult a középiskolások és a felnőttek futama a kunszentmártoni régi híd lábától.
Az idén először úgy gondoltuk, hogy minden befutó egy Mucsi Kerámia befutóérem tulajdonosa legyen, így emlékezve a versenyre és természetesen Kunszentmártonra.
A futáson 256 fő előnevezett és 10 fő helyszíni nevező vett részt nagy-nagy lelkesedéssel.
Családi csapatok is indultak, valamint összeverődő csapatok is.
A versenyt megtisztelte jelenlétével Boldog István országgyűlési képviselő úr is. Ilyen még nem fordult elő a versenysorozat évei alatt.
Részletes eredmények:
Egyéni:
- Óvoda fiú:
- Pál Patrik Csépa 1:46
- Harangozó Attila Kunszentmárton 1:49
- Hürkecz Ádám Kunszentmárton 1:53
- Óvoda leány:
- Pál Petra Csépa 1:42
- Szabó Kitti Kunszentmárton 1:58
- Kollát Mónika Szelevény-Halesz 2:03
- korcsoport fiú:
- Tari Dominik Cserkeszőlő 9:01
- Harangozó Attila Cserkeszőlő 9:50
- Csikós Csanád Tiszakürt 9:59
- korcsoport leány:
- Pálinkás Nadin Kunszentmárton 9:13
- Rozmis Erika Hajnalka Szelevény 10:51
- Kurucz Adrienn Kunszentmárton 11:02
- korcsoport fiú:
- Imre Benító Kunszentmárton 8:36
- Czitán Márk Cserkeszőlő 8:46
- Kiss Csaba Kunszentmárton 9:02
- korcsoport leány:
- Kovács Zoé Kunszentmárton 9:20
- Kiss Tamara Kunszentmárton 9:50
- Filip Dominika Virág Tiszakürt-Bogaras 10:13
- korcsoport fiú:
- Csikós Zoltán Tiszakürt 17:54
- Szabados Sándor László Kunszentmárton-Kungyalu 18:22
- Fazekas Olivér Csépa 19:43
- korcsoport leány:
- Balogh Zsófi Zoé Kunszentmárton 19:23
- Lengyel Laura Kunszentmárton 22:19
- Szabó Vivien Anna Kunszentmárton 22:45
- korcsoport fiú:
- Onodi Márk Kunszentmárton 18:24
- Benke Patrik Szelevény 19:28
- Kurucz Dániel Kunszentmárton(Cserkeszőlő) 19:31
- korcsoport leány:
- Bartucz Fanni Szelevény-Halesz 23:34
- Czitán Mária Kitti Cserkeszőlő 26:20
- Szőke Szimonetta Röszke 27:46
- Középiskola fiú:
- Polecsák Mihály Kunszentmárton 33:34
- Szirom Kristóf Kunszentmárton 33:55
- Benke József Kunszentmárton 33:36
- Középiskola leány:
- Bíró Tímea Martfű 41:40
- Vadász Vivien Kisújszállás 46:45
- Balogh Stefánia Kisújszállás 54:06
- 20-29 éves férfi:
- Gulyás Tamás Kisújszállás 32:40
- Balatoni Zsolt Kisújszállás 34:04
- Sülyös Dávid Derekegyháza 34:29
- 20-29 éves nő:
- Nádas Noémi Kisújszállás 37:55
- Valastyán Henriett Nagyszénás 41:19
- Szöllősi Nóra Ágnes Kunszentmárton 41:53
- 30-39 éves férfi:
- Kruzslicz Ferenc Csaba Kunszentmárton 34:10
- Herédi Szabó Péter Kecskemét 34:39
- Szűcs Jenő Csongrád 34:40
- 30-39 éves nő:
- Kovács Zita Martfű 34:20
- Pataki-Sebők Andrea Kisújszállás 38:44
- Vincze Tímea Martfű 39:40
- 40-49 éves férfi:
- Burdin Fabrice Budapest 32:11
- Balczó Norbert Kunszentmárton 34:44
- Baráth Attila Kunszentmárton 35:02
- 40-49 éves nő:
- Lengyelné Máté Laura Kunszentmárton 34:57
- Borók Varró Veronika Kisújszállás 43:16
- Bíróné Révész Erzsébet Martfű 45:38
- +50 éves férfi:
- Valastyán János Nagyszénás 32:30
- Pierre Bonpontet Kunszentmárton 36:45
- Bodnár János Szentes 37:51
- +50 éves nő:
- Gácsiné Bozsik Magdolna Kunszentmárton 43:00
- Valastyán Jánosné Nagyszénás 49:23
- Kissné Lele Tünde Kunszentmárton 1:09:14
- Családi csapatverseny:
- Valastyán Family Nagyszénás
- Gulyás Family Kisújszállás
- Bíró Family Martfű
- Csapatverseny:
- NP Hungária I.: Burdin Fabrice – Fodor Csaba – Olasz Csaba
- Csak Csajok: Kovács Zita – Lengyelné Máté Laura – Szabóné Táborosi Hajnalka
- BÁCSVÍZ 2+1: Herédi-Szabó Péter – Krisztián Ferenc – ifj. Benke József
Köszönetet mondunk MINDEN támogatónknak, és reméljük, 2017-ben ismét megrendezhetjük – 9. alkalommal – a Hármas-Körös-Gáti-Futást.
Támogatók:
Szelevény Község Önkormányzata Pánczél Ferenc polgármester, Wenner-Várkonyi Attila polgármester, Bácsvíz Zrt. Szakszervezete, Búzakalász Agrár Rt., Szaszkó pékség, Karcagi SZC Kunszentmártoni Gimnáziuma és Szakképző Iskolája Csík Jánosné igazgatónő, Benke Tibor, Benke József, Dr. Fazekas Margit, Gácsiné Bozsik Magdolna, Jauernik István, Kiss György, Kocsis Árpád BSI, Mátyus Gábor, Merényi Attila, Szabó Illés, Fazekas János alpolgármester, Kerekes Ferenc, KA-VICA Bt., General Service Kft., Cserkeszőlő Fürdő
A szervezők nevében:
Vincze Béla
KDSE elnök
szervező
A futásról a további képek az alábbi linken megtekinthetőek.
A képekért köszönet Nyíri Csabának.