Tízszeres Arany Páva Díjas városunk népzenésze Balla Tibor

Tízszeres Arany Páva Díjas városunk népzenésze Balla Tibor

Balla Tibor az énekes és hangszeres szólisták országos minősítő versenyén Aranypáva fokozatot ért el. Országosan elismert zsűri előtt mutatta be újból tudását Balla Tibor, aki, több, mint 20 éve zenél. A családon belül a nagyapa is zenész volt, tekerőlanton játszott. A sors fintora, hogy Balla Tibor születésekor nagyapja már nem élt, nem hallhatta játszani, de az „örökségét”, a zene iránti szeretetet tovább vitte saját életébe. Tanulmányait a Jászberényi Népzenei Iskolában alapozta meg. Nagybőgőn ma már ritkábban játszik, de tekerőlanton és a citerán való muzsikálás a mindennapjai részét képezik. Élete során sokszor járt külföldön fellépni és belföldre is sok helyre vitte el a zene szeretetét. Városunkban, Kunszentmártonban rendszeresen fellép rendezvényeken, kiállításokon.

Herczeg Renáta

dsc_5746 dsc_7902dsc_7905

 

A hozzászólások nem engedélyezettek!