Kunszenti sikerek a Nagykunon!

Kunszenti sikerek a Nagykunon!

2017. április 20-21-22-én rendezték meg a XXV. Nagykun Diáksportviadalt Kisújszálláson.
A megnyitón Szilágyi Gábor elnök-lelkész köszöntötte a jelenlévőket, majd ezt követően Kisújszállás polgármestere, Kecze István tartott beszédet, amelyben az eddig megrendezett viadalok eredetéről is megemlékezett. A kisújszállási Móricz Zsigmond Református Kollégium főigazgatója, Tóth József beszédében említést tett a régebbi viadalokról, személyes emlékeiről, és jó tanácsokkal is szolgált az elkövetkező három napra. Egy móriczos diák, Papp Bence Gyula a nagykun versenyzők esküjét vezette. A versenyen nyolc iskola vett részt: a kisújszállási Móricz, az Illésy, a karcagi Református Gimnázium, a Szentannai, a Varró, a túrkevei Ványai és a mi középiskolánk.

A három nap alatt több helyszínen különböző sportágakban folytak a mérkőzések. Diákjaink minden igyekezetükkel azon voltak, hogy a lehető legjobb formájukat hozzák, és kitartóan szurkoltak egymásnak. Meg is lett az eredménye, mert az atlétika verseny valóságos “éremesőt” hozott az iskolánknak: két arany és négy ezüstérmet kaptak a tanulóink. De a többi versenyzőnknek sem kell szégyenkeznie, hiszen a lány röplabdacsapatunk bronzérmes lett. Összesítésben a résztvevő iskolák között a 7. helyezést érte el a csapat. 

Gratulálunk és köszönjük a felkészítést Csík János, Dénes Zsolt és Marta Dorin testnevelőknek! 

Kunszentmárton város különdíja:
Kunszentmárton legeredményesebb lány sportolója:
Gál Alexandra (12.D)
Kunszentmárton legeredményesebb fiú sportolója:
Vlaszák Gergely (11.A)

Karcagi SZC Kunszentmártoni Gimnáziuma,
Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája különdíja:
Atlétika sportágban kimagasló teljesítményt nyújtó
kunszentmártoni lány sportoló: Török Virág (12.D)
Atlétika sportágban kimagasló teljesítményt nyújtó
kunszentmártoni fiú sportoló: Lakatos József (11.A)
Megyei Röplabda Szövetség emlékplakettjét kapta a röplabda
sportágban kimagasló teljesítményt nyújtó Gál Alexandra (12.D).

Kissné Balla Ágnes
igazgató asszony

A hozzászólások nem engedélyezettek!