Kézilabda hírek

UniTurn Kunszentmárton KSK - Békéscsabai DKSE
28:27 / 13:14 /

Hatalmasat játszott csapatunk április 6-án, és behúzta ezt a nehéz mérkőzést. Kunszentmárton: Subicz A. Tóth L. 2/2 Danku Cs. 1 Cselovszki Cs. 4 Kovács A. Fekete K. 5 Danku S. 9/6 Krasznai G. 6 Szabó Á. Csanádi A. 1 Karsai T. ifj. Tóth L. Varga I. Gelley Dávid továbbra is sérült, így nélkülözni voltunk kénytelen a játékát. Remélhetőleg gyorsan felépül, és mielőbb visszatérhet a pályára. Békéscsaba kezdett jobban, a 2. percben 0:2, de az 5. percre sikerült kiegyenlíteni. Az első félidőben hol itt, hol ott esett gól, a 15. percben sikerült 8:6-os előnyre szert tenni. A 22. percben viszont a vendégek vezettek két góllal, 10:12 de a félidő végére egy gólra feljöttünk 13:14-re.
Küzdelmes, és változatos játékot hozott a második játékrész is, jó játékunknak eredményeképpen a 37. percben ismét vezettünk 19:17-re. A csabaiak szívósan küzdöttek, így a 45. percben kiegyenlítettek, 23:23 Jacsa, és Danku Csaba ziccert rontottak, majd Krasznai Gábor harmadik kiállítása következtében piros lappal végleg kiállt. A 48. percben, a Békéscsaba átvette a vezetést, 24:25. Fiatal kapuvédőnk Varga István ziccert fogott, az indításból Fekete Károly góljával, és Danku Sándor büntetőjével, már nálunk volt az előny, 26:25. A végjáték izgalmasra sikeredett, 29 másodperccel a mérkőzés vége előtt 28:27-es vezetésünknél a vendégek támadtak, mindent elkövettek a gólszerzés érdekében, de kiváló védekezésünknek köszönhetően sikerült a bravúr. Sajnos az utolsó másodpercekben egy ütközésnél Cselovszki Csaba megsérült a szeme alatti bőr is felrepedt, véraláfutás keletkezett.