Testvérvárosok látogatása városunkban

Testvértelepülések látogatása városunkban

Kunszentmárton Város Önkormányzata és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatása mellett ismét testvértelepülési találkozót szerveztünk Verbőc-Feketepatak és Csíkszentmárton részvételével 2019.augusztus 17-22. között az államalapítás és Szent István ünnepe köré fonva. Mindkét községből diákok és felnőttek is érkeztek, ezért a projekt összeállítása során arra törekedtünk, hogy minden korosztály jól érezze magát és vendégeink aktívan részt tudjanak venni a programokon. Fontosnak tartjuk a közös gyökerek felkutatását, egymás kultúrájának, hagyományainak megismerését, a jó ötletek és gyakorlatok bemutatását, a tapasztalatok megosztását és a barátság elmélyítését. Ez alkalommal is ismertettük Kunszentmárton múltját és jelenét, hiszen a témához a Helytörténeti Múzeum gazdag és állandóan megújuló kiállításai kiapadhatatlan forrást biztosítanak. Emellett elmaradhatatlan esemény a római katolikus nagytemplomban tett toronylátogatás és az ünnepi szentmise. Az Államalapítás és Szent István ünnepén a delegációk az ünnepi képviselő-testületi ülés részesei lehettek, majd a gyerekekkel együtt a városi programokba kapcsolódtak bele. A verbőc-feketepataki néptánccsoport Kunszentmárton Főterén és a Cserkeszőlő Gyógy- és Strandfürdőben színesítette hangulatos fellépéseivel a rendezvényeket. Hagyományőrzéssel foglalkoztak vendégeink városunk süteménykészítő versenyén és Csongrádon a kézműves házakban, majd interaktív foglalkozásokon tevékenykedtek a Tiszazugi Földrajzi Múzeumban Tiszaföldváron. Nagyon élvezték a Körös folyó felfedezését, szívesen csónakáztak a Körösön és fürödtek a Körös-toroknál. További strandolásra is biztosítottunk lehetőséget számukra Cserkeszőlőben, valamint Tiszaföldváron. Az élménydús napok zárásaként Makra András padkaporos táncháza Szűcs Miklós és zenekara kíséretével felejthetetlen élményt nyújtott minden résztvevőnek.

Köszönet minden segítőnek, támogatónak!
A programban résztvevő és segítséget nyújtó személyek, szervezetek:

Kunszentmártoni Közös Önkormányzati Hivatalának dolgozói, Kunszentmártoni Önkormányzat Városgondnoksága, Római Katolikus Egyházközség, a Szent Márton Látogatóközpont, KÁMK Helytörténeti Múzeum és Szabó Gyula Művelődési Központ, Imrei László és a Kunszentmártoni Nőklub, Kunszentmártoni Vízi Szabadidős Egyesület, Makra András valamint Szűcs Miklós és zenekara, Csongrádi kézműves házak, Tiszazugi Földrajzi Múzeum, Taverna Étterem és Pizzéria, Tiszaföldvári Gyógy- és Strandfürdő, Cserkeszőlő Gyógy- és Strandfürdő - Gál József és Fenyvesi Zoltán és Napsugár Étterem - Pálinkás József, Magyaros Patkó Csárda, Oberna Szikvízüzem, Pap-2002 Szolg.Bt., Kiss B. Kft., Kunszentmártoni Alapfokú Művészeti Iskola-Zeneiskola, Karcagi SZC Kunszentmártoni Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Czakó Gabriella

Csíkszentmárton LOGO Verbőc

DSC_3272

A hozzászólások nem engedélyezettek!