Búcsú Felföldi Anikótól

Búcsú Felföldi Anikótól

A mögöttünk hagyott év november 23-án még velünk volt. A Bartók Béla Teremben még együtt csodáltuk a Zenei kalandozás az opera és operett világában című műsor művészeinek kiváló produkcióit. Az est utáni szokásos alapítványi vacsoránkon még közös örömben éltük meg a baráti szeretetközösséget. Még úgy búcsúztunk el, ahogyan szoktunk, több mint húsz éve, amióta művésznő rendszeres vendége az alapítványunk által szervezett Tiszazugi Zenei Fesztiváloknak, Szent Márton esti muzsika rendezvényeknek. Még velünk... Még együtt... Még úgy…
De a beköszönő új esztendő hetedik napja mindent megváltoztatott. Többé már nem lesz velünk, többé már nem lehetünk együtt, többé már nem tudunk úgy…
Felföldi Anikó Jászai Mari-díjas színművésznő, érdemes művész, a Budapesti Operettszínház örökös tagja, a Kunszentmárton Kultúrájáért Alapítvány által városunkhoz kötődő csodálatos ember elhagyta e földi világot.
Elszorult szívvel fogadtuk a hírt, hogy férje, Körmendi Vilmos zeneszerző karmester, városunk pro-urbe díjasa után ő is elment örökre. Miként dr. Tóth Mária alapítványtevőnk fogalmazott a gyászhír számunkra, kuratóriumi tagoknak szóló közlésében: „Azóta már Vili bácsival együtt vannak ismét az égi színház színpadán. Ő volt az életerő, vidámság, jókedv, tettrekészség, a hihetetlen élni akarás példája. Emlékezzünk rá szeretettel! Örüljünk, hogy a Barátunk volt, nyugodjon békességben!” S szellemisége, szép lelke, mosolya, hangja – hála a sok szép közös emléknek
– itt marad velünk. Még… már.. Mégis. Örökre.

Vass Zoltán
a Kunszentmárton Kultúrájáért Alapítvány
kuratóriumi elnöke

rbt

rbt

A hozzászólások nem engedélyezettek!